KUKI TV, Internetová kabelová televize českého poskytovatele IPTV platformy

KUKI TV – ONLINE KABELOVÁ TELEVIZE U VÁS DOMA

 

Televize coby médium rozhodně není mrtvá, jen se spolu s dobou, nároky uživatelů a technickým pokrokem změnil způsob jejího fungování a distribuce. Dávno nemusíme být odkázáni na omezený počet kanálů nebo pevnou vysílací dobu. Chytré televizní služby přináší svým uživatelům výhody v podobě rozšíření možností zábavy i poznání, přichází s nimi větší svoboda a snížení jakýchkoliv omezení takřka na nulu.

Co je IPTV a jaké jsou její výhody?

 

Platforma IPTV vystřídala oblíbenou „kabelovku“, která si cestu do českých domácností našla především v devadesátých letech. Výhoda IPTV oproti kabelové televizi spočívá především v tom, že divák není odkázaný na vysílací schéma, ale může si ke sledování vybrat i pořad, který byl již odvysílán před několika hodinami – většinou se jedná o horizont 48 hodin, ale podle typu přidělených televizních práv i 168 hodin.

 

Pořady lze sledovat nejen na televizní obrazovce, ale i na jiných zařízeních, jako jsou smartphony, PC či tablety. Chytrá televize však není nezbytnou podmínkou pro využívání IPTV – v nabídce poskytovatelů jsou i set-top-boxy, které lze připojit k běžné televizi.

KUKI TV

Kuki je projektem české společnosti Smart Comp, a technologickou platformu využívají různí poskytovatelé internetu. Platforma funguje pro všechny stejně. Pokud máte chytrou televizi a v ní nainstalovanou aplikaci KUKI TV, registrujte se pomocí promo kódu svého provozovatele. Podmínky autorských práv musí umožnovat sledovat počet aktivovaných zařízení v síti, ale výhodou je, že po registraci můžete programy sledovat i na dalším, sekundárních zařízeních. Na tabletu, počítači či mobilním telefonu. Je to skvělé, protože nudit se už nebudete mít čas.

Samotná programová nabídka také není složitá, a po registraci si můžete vybírat z více nežli stovky kanálů. Pokud nemáte chytrou televizi s aplikací KUKI, objednejte u svého poskytovatele nastavený set-top-box Aris 1113. Součástí dodávaného set-top-boxu je i dlouhodobá podpora ze strany výrobce. Takových set-top-boxů můžete mít víc. Ke třem fixním zařízením (set-top-box či televize) mohou uživatelé dále přidat až čtyři různá mobilní zařízení. Uživatelé, kteří by chtěli připojit ještě druhý či třetí televizor, budou mít tuto možnost za menší měsíční poplatek.

 

 

Kde všude sledovat?

Kromě vašeho televizoru můžete programovou nabídku Kuki TV sledovat v mobilních aplikacích nebo na svém počítači. Příslušná aplikace je k dispozici pro mobilní operační systémy Android a iOS, aplikace pro počítač pak pro Windows, macOS i Linux.

Vše na jednom místě a pod kontrolou

Ať už je to Teorie velkého třesku, Hra o trůny nebo Simpsonovi, seriály se mezi diváky těší veliké oblibě. Kuki nabízí samostatnou rubriku Seriály, která slouží jako VoD/SVoD knihovna, v níž uživatel najde pohromadě seriály či opakující se pořady, vysílané na nejpopulárnějších kanálech. Obsah lze zhlédnout v horizontu až 48 hodin, nebo nahrát pro pozdější zhlédnutí. Kuki nabízí seriály, které byly odvysílány v průběhu posledních šesti měsíců. Kuki všechny položky seřadí a opatří booklety, takže uživatel má přehled o zhlédnutých i nezhlédnutých epizodách svého oblíbeného pořadu.

Kuki nedělá z uživatele jen pasivního diváka. Díky HLS adaptivnímu streamingu možňuje vysílání pozastavit, posouvat, nebo ručně nahrávat pořady, případně přepínat mezi kvalitou streamu, a to od SD až po FullHD rozlišení. Na domovské obrazovce Kuki najdete nejen informace o aktuálním datu a čase, ale i o počasí, dolní část obrazovky je pak věnována krátkým aktualitám. Kuki nenabízí klasické přednastavené balíčky ve stylu „hudba“ či „zábava“, ale výběr kanálů je zcela na volbě uživatele.

Adaptabilní streaming zabezpečuje nepřerušené vysílání, pokud u vaší domácí sítě dojde k vytížení pásma přípojky. Zařízení a platforma internetové televize poznají, že není dostatek pásma a po dobu omezení sníží kvalitu obrazu. Mají k dispozici několik úrovní, ale v případě velkých potíží přípojky bude televize v SD kvalitě fungovat i s kapacitou lehce přes 1 Mbps.

Nespornou výhodou Kuki, spojenou s dostupností na více zařízeních, je možnost kontinuálního přehrávaní. Film, který uživatel začal sledovat na televizi v obýváku, může bez problému dokoukat v ložnici na svém smartphonu, a to přesně od okamžiku, ve kterém ho na televizi pozastavil.

Půjčovna v obývacím pokoji

Součástí nabídky služeb Kuki je i integrovaná knihovna filmů k zapůjčení. Je zde možné nalézt nové i starší filmy jak z domácí, tak i ze zahraniční produkce, a to v HD i Full HD kvalitě.

Kuki (nejen) na Android TV

Výhody a funkce IPTV Kuki ocení zejména majitelé Android TV. Aplikace Kuki byla společností Netbox od základu vyvíjena přímo pro tuto platformu. Nabízí funkci „obraz v obrazu“, rozšířené možnosti zvuku (5.1 zvuk, více zvukových stop) a podporu aplikace Live Channels od společnosti Google.

Kuki je dále k dispozici například pro zařízení Nvidia Shield – která se dodává již s předinstalovanou aplikací, a dále například televizory Sony či Philips nebo přehrávače, jako je Xiaomi Mi Box TV.

Kuki nabízí těm, kteří o jejím pořízení zatím stále ještě váhají, bezplatnou nabídku 6 kanálů na zkoušku. Existuje i možnost využít nejrůznější promokódy – po stažení a spuštění aplikace stačí potvrdit mód „na zkoušku“, provést registraci a zadat kód. Po uplynutí stanovené doby bude služba deaktivována. Pro síť Eurosignal platí kód Eurosignal, pro síť UVT je kód UVT a pro síť Ujezd.Net se jedná o kód ABAK.

Odkazy ke stažení:

 

Kuki pro Android

 

Kuki pro iOS

 

Kuki pro Mac

 

Kuki pro Windows

 

Kuki pro Linux