Repeater pro efektivní přenos signálu

Často při rozhovoru o počítačových sítích nebo Wi-Fi slyšíme termín repeater. Ale co to repeater vlastně je?

Repeater je typ zařízení používaného pro zesílení nebo rozšíření dosahu bezdrátové sítě či signálu, který eliminuje ztráty přenosu a zajišťuje plynulý přenos na větší vzdálenosti. Funguje na principu příjmu a opětovného vysílání signálu. Když signál Wi-Fi nedosáhne na vzdálenější místa, repeater ho přijme a znovu vyšle dál a rozšíří tak dosah sítě do dalších místností nebo patra. Repeaterů je široká škála využití v různých typech komunikačních sítí. Jsou nezbytné v bezdrátových sítích, jako jsou mobilní sítě, Wi-Fi sítě a satelitní komunikace..

Společnost UVT Internet s.r.o., byla založena v roce 1998, také historie repeaterů sahá do 90. let minulého století, kdy se začaly rozšiřovat první bezdrátové sítě. V době vzrůstající popularity Wi-Fi jsou dnes repeatery stále užitečnějšími zařízeními, jak pro domácnosti, tak pro kanceláře. Naše společnost byla nejprve založena jako servisní organizace pro IT zákazníky, ale od roku 2001 se postupně začala věnovat provozování vlastní telekomunikační sítě ÚVT. Dnes se naše společnost specializuje na poskytování komplexních telekomunikačních služeb. Optická síť, kterou jsme vybudovali, zasahuje do domácností, firem i bytových domů. Garantujeme vysokou kvalitu a spolehlivost poskytovaných služeb. Naše deviza stejně jako repeaterů, které nám umožňují provozovat bezdrátovou síť i v prostředí s horšími podmínkami pro šíření signálu.

Zařízení funguje díky dvěma zabudovaným anténám. Přijímací anténa detekuje signál z domovské sítě a repeater jej následně vysílá prostřednictvím druhé, vysílací antény. Proto ho umísťujeme do prostoru mezi zdroj signálu a místy s jeho horším dosahem. Čím blíže ke zdroji, tím lepších výsledků můžeme docílit.

Běžně se používají jak v domácnostech, tak v kancelářích či malých firmách. Umožňují pokrýt větší plochu jednou bezdrátovou sítí. V bytě lze díky němu mít Wi-Fi k dispozici na všech místech včetně třeba venkovní terasy. V kancelářích zase pokryjeme více pater či rozsáhlejší areál. Jsou tak nenahraditelným pomocníkem pro šíření bezdrátového signálu tam, kam primární zdroj nedosahuje. A jejich další výhodou je snadná instalace a konfigurace, lze je tedy jednoduše integrovat do existující infrastruktury.

Repeatery mají bohatou historii a jejich vývoj pokračuje s rychlým tempem. S nástupem nových technologií, jako je 5G a internet věcí, je čím dál tím důležitější zajistit spolehlivý a silný signál v různých prostředích. Výrobci repeaterů a poskytovatelé telekomunikačních služeb se zaměřují na vývoj pokročilých a výkonných typů, které budou schopné efektivně zesilovat a regenerovat signál i v těch nejnáročnějších podmínkách.

To je základní princip fungování a využití opakovačů signálu. Jedná se o užitečné a snadno použitelné zařízení, které nám dokáže výrazně rozšířit dosah naší bezdrátové sítě. Díky tomu si tak můžeme vychutnávat pohodlí bezdrátové konektivity prakticky kdekoliv doma či v práci.

Vyberte si svůj typ připojení internetu na doma od naší společnosti a vyhledejte si pokrytí našich služeb pomocí Vaší adresy. Volit můžete mezi optickým připojením, bezdrátovým připojením nebo DSL pevným připojením. Nabízíme kompletní soubor služeb – od telefonu a internetu až po HDTV. Díky tomuto komplexnímu přístupu můžete mít všechny služby pod jednou střechou a v té nejlepší kvalitě.