IPTV

IPTV je zkrátka kabelová televize po internetu. Těžko ve 21. století vymyslet lepší platformu sledování televize nežli televizi přes internet.

V aplikaci na chytré televizi, se Set-top-Boxem, v aplikaci v chytrém telefonu, na počítači, na tabletu. Kdekoliv a kdykoliv můžete sledovat programy, které ani v běžném vysílání nejde chytit. IPTV platformy pracují s daty, které si nejdříve uloží do paměti serverů, ze kterých vysílají. Set-top-box nebo aplikace si mohou vyžádat data uložená k vysílání i několik dní zpětně. Při používání IPTV je tedy možné sledovat vysílání, které byste na klasické kabelové televizi, anebo v terestriálním vysílání minuli. Filmy lze přetáčet, dávat pauzu a nepřijít tak o část děje, přeskakovat mezi živým vysíláním a vysíláním ze záznamu.

IPTV televize používá pro vysílání transportní protokoly M-PEG2 a M-PEG4, stále častěji nejmodernější kodek H.264. Díky vývoji komprimačních kodeků a využívání odolnější metody tokového protokolu IP Unicast je běžně používaná nejvyšší HD kvalita obrazu.

Vývoj jednoho dne přinese o 4k televizi. Snad to bude co nejdřív.

Nejnovější příspěvky

Řada domácností v současné chvíli intenzivně řeší přechod na nový standard pozemního vysílání. Bohatá nabídka televizích kanálů i rádiových stanic ale nemusí nutně znamenat nákladné pořizování nového set-top-boxu nebo dokonce televize – plnohodnotnou alternativu představuje služba IPTV, tedy televize přes internet.
Televize coby médium rozhodně není mrtvá, jen se spolu s dobou, nároky uživatelů a technickým pokrokem změnil způsob jejího fungování a distribuce. Dávno nemusíme být odkázáni na omezený počet kanálů nebo pevnou vysílací dobu. Chytré televizní služby přináší svým uživatelům výhody v podobě rozšíření možností zábavy i poznání, přichází s nimi větší svoboda a snížení jakýchkoliv omezení takřka na...
Jistě se vám již stalo, že jste se nemohli dostat na nějaký web, případně jste slyšeli o tom, že byly některé webové stránky vyřazeny z provozu takzvaným DDoS útokem. Co to ale DDoS útoky jsou, kdo za nimi většinou stojí a proč jsou prováděny?
Televizní programy lze již několik let vedle tradičního pozemního vysílání sledovat také přes internetové připojení. Televize po síti oproti plošnému DVB-T vysílání nabízí lepší kvalitu obrazu či možnost vracet se několik dní nazpět. Snadno tak lze přeskakovat reklamy a sledovat oblíbené pořady v jakoukoliv denní dobu.