Nejlepší fitness aplikace pro váš Apple iOS.

18.12.2017
Nejlepší fitness aplikace pro rok 2018, které jsou kompatibilní s Apple Health na iOS. 

 

Pokud se v roce 2018 chcete (konečně) dostat do formy a zároveň vlastníte iPhone, můžete si pískat. Apple totiž v oblasti zdraví a fitness rozhodně neusnul na vavřínech a jeho aplikace Apple Health dnes patří k nejužitečnějším společní kům každého začínajícího i pokročilého fitness nadšence. A super zpráva je, že je kompatibilní s většinou nejpoužívanějších sportovních aplikací.

 

Svou aplikaci Health představil Apple poprvé v půlce roku 2014 a od té doby ji stihl už několikrát vylepšit. Apple na zdraví a fitness zkrátka sází a věří, že právě technologie mohou v moderní cestě za zdravým životním stylem sehrát klíčovou roli.  

Z aplikace Health, která je dnes součástí základní výbavy každého iPhonu, se tak stal nadmíru užitečný pomocník. Její klíčovou výhodou je naprostý přehled, a to nejen na poli zdraví, ale i fitness. Na jediném místě totiž shromažďuje veškerá vaše zdravotní a fitness data.

Nejlépe samozřejmě funguje v kombinaci s Apple Watch (nebo jiným chytrým náramkem), skvěle si ale rozumí i s aplikacemi třetích stran. Které to jsou? Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších.

 

Strava Running and Cycling

 

Pokud jste fanda běhání, budete to mít s iPhonem o něco jednodušší než bez něj. Aplikace Apple Health je totiž kompatibilní s naprostou většinou v současnosti nejpopulárnějších běžeckých aplikací.

Nevíte-li, kterou vyzkoušet, začněte třeba s oblíbenou apkou s názvem Strava Running and Cycling. Jak napovídá její název, jedná se o skvělou pomůcku nejen pro běžce, ale i pro cyklisty.

Jak funguje? Aplikace při běhu a jízdě na kole jednoduše zaznamenává veškeré informace o vašem výkonu, aby je následně automaticky přeposlala přímo do Apple Health. Veškeré své úspěchy navíc můžete sdílet s komunitou nadšených běžců kdekoliv na světě.

 

Endomondo, Runtastic a Nike Run Club

 

Mluvíme-li o běhání, nesmíme samozřejmě opomenout ani naprostou špičku v téhle oblasti, tedy trojici aplikací Endomondo, Runtastic a Nike Run Club, které si oblíbily miliony běžců po celém světě a o nichž jsme podrobně psali už v článku věnovaném fitness aplikacím určeným pro systém Android.

Jen pro připomenutí: tyhle populární běžecké apky jednoduše zaznamenávají veškerá data o vašem běhu (nebo dalších druzích pohybu), a to včetně množství spálených kalorií, aby je následně automaticky poslaly přímo do aplikace Apple Health.

 

Zombie, Run!

 

Začít je těžké, ale vytrvat ještě těžší. Nedokážete ze sebe při běhu dostat maximum? Originální aplikace Zombie, Run! vás z lenosti vyléčí.

Díky vynalézavým vývojářům si totiž během výklusu můžete do uší pouštět nenapodobitelné zvuky zombie apokalypsy, která se odehrává přímo za vašimi zády. Jestli vás k běžeckého výkonu nenamotivuje tohle, tak už nic.

 

7 Minute Workout

 

Během sedmi minut se toho dá stihnout hodně: uvařit vejce k snídani, zkouknout video na YouTube - nebo zvládnout kompletní trénink. Že klasické fitness poučky tvrdí něco jiného? S aplikací 7 Minute Workout můžete na pravidlo „cvičte aspoň 30 minut” zapomenout. Stačí totiž mnohem méně.

Aplikace 7 Minute Workout funguje jako váš osobní trenér, který po vás chce jediné: obětovat cvičení sedm minut denně. Vždy se přitom můžete rozhodnout, kterou část těla procvičíte dnes (ve verzi zdarma máte k dispozici pouze klasický „full-body plán”, zbytek je za příplatek). Aplikaci si oblíbili především majitelé iPhonu, funguje totiž výborně v kombinaci s Apple Health, kam přenáší veškeré záznamy o cvičení i spálených kaloriích.

 

Dance Party

 

Ani ti, pro které je samotná představa cvičení noční můrou, nemusí zanevřít na sny o zdravém a štíhlém těle. Jak totiž vývojáři aplikace Dance Party vědí, hýbat (a hubnout) se dá i zábavně.

Tahle oblíbená aplikace sází na heslo „pohyb hrou”. A hry vám dopřeje opravdu požehnaně. Poté, co spárujete svůj iPhone s iMacem nebo Apple TV (vystačíte si s klasickým zrcadlením obrazovky přes Airplay), se váš iMac nebo Apple TV promění v jedinečný snímač pohybu. Žádný dodatečný hardware přitom nepotřebujete.

Díky aplikaci si můžete kdykoliv zatančit jen tak, nebo vyzvat kohokoliv z milionu uživatelů po celém světě na klasický a oblíbený „dance battle”. Všechna data o vašem pohybu, která iMac nebo Apple TV zaznamenají, se přitom okamžitě přenášejí i do vašeho účtu Apple Health.

 

MyFitnessPal

 

Zeptáte-li se kteréhokoliv dobrého fitness kouče na to, jestli se dá zhubnout jen pohybem, dočkáte se zřejmě vždy stejné odpovědi: můžete cvičit jako blázen, ale pokud vaší oblíbenou večeří zůstane guláš se šesti, můžete na své představy o štíhlém a zdravém těle zapomenout.

Jídlo je zkrátka základ a vědí to i vývojáři populární aplikace s názvem MyFitnessPal. Podobně jako známější Kalorické tabulky funguje i tahle apka jako jednoduché počitadlo kalorií, bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny - tedy všeho, co během dne sníte (a do aplikace zapíšete).

MyFitnessPal má snad všechny funkce, které byste po podobné aplikaci mohli chtít: bohatou databázi potravin, čtečku čárových kódů většiny potravin a možnost jednoduše uložit nutriční hodnoty pro konkrétní recept. Veškeré záznamy o tom, jak jste jedli, se navíc automaticky odesílají i do Apple Health.

 

My Diet Coach

 

S jídlem vám pomůže i další populární aplikace My Diet Coach. Respektive - s jídlem a s motivací.

 

Aplikace My Diet Coach po vás chce jediné: stanovit si jasný cíl. Sama se pak postará o to, abyste „na dráze” zůstali co nejdéle. Připomíná vám cíle, kterých chcete dosáhnout, sdílí s vámi motivační fotky, sleduje váš úbytek na váze a upozorní vás třeba i na to, když zapomínáte správně pít.

 

Sleep Cycle Alarm Clock

 

Pohyb i jídlo už máte vyřešené, a přesto se vám stále nedaří zhubnout? Zakopaný pes může být tam, kde byste ho vůbec nečekali - ve vaší posteli.

Chcete-li totiž odbourávat nadbytečný tuk, musíte svou snahu podpořit i správným spánkem. Když spíte, produkuje vaše tělo růstový hormon a testosteron, které vám pomáhají s nárůstem svalové hmoty. Naopak jste-li unavení, vaše tělo prudce zvýší produkci kortizolu, tedy stresového hormonu, který brání růstu svalů i redukci tuku.

Jste-li neustále unavení, zkuste aplikaci Sleep Cycle Alarm Clock. Tenhle užitečný pomocník dokáže monitorovat váš spánek jen díky zvukům, které v noci vydáváte, a synchronizovat data s vaším účtem Apple Health. Kromě kompletního přehledu o svém spánku získáte i „budíček na míru: aplikace vás každé ráno vás vzbudí ve chvíli, kdy na to vaše tělo bude nejvíc připravené.

 

Ať se vám vaše (nejen) fitness cíle v roce 2018 daří!

 

Autor: Alžběta Švarcová

 

V diskuzi se můžete podělit o svoje zkušenosti s aplikacemi pro iOS.