Ericsson uvádí na trh technologii dynamického sdílení spektra

  • Ericsson Spectrum Sharing (ESS) umožňuje poskytovatelům telekomunikačních služeb efektivně přejít na 5G. 
  • Více než 80 % jich nyní řešení ESS testuje a plánuje jeho nasazení v následujících 12 měsících.
  • ESS lze spustit na kterékoliv z 5 milionů jednotek Radio System, které Ericsson dodává už od roku 2015.
08.04.2020

Společnost Ericsson oznámila, že její jedinečné řešení pro dynamické sdílení spektra (Ericsson Spectrum Sharing) je nyní komerčně dostupné a umožňuje poskytovatelům telekomunikačních služeb plynule a efektivně přejít na 5G. 

Řešení společnosti Ericsson umožňuje dynamické přidělování spektra na základě požadavku uživatele v řádu jedné milisekundy a nasazení 4G a 5G ve stejném pásmu. Díky jednoduché instalaci softwaru nabízí ESS rychlé nasazení sítí páté generace na stávající pásma pro všechna zařízení, která 5G podporují a využívají 4G spektrum. ESS lze spustit na kterékoliv z 5 milionů jednotek Radio System, které Ericsson dodává už od roku 2015, aniž by bylo potřeba dalšího hardware. ESS tedy umožňuje široké pokrytí 5G, efektivnější využití spektra a vynikající výkon pro uživatele.

 „Poprvé v historii naši zákazníci nemusejí před nasazením nového „G“ spektra znovu budovat infrastrukturu, ale mohou rychle využívat 5G na stejných frekvencích jako dnes 4G. V příštích 12 měsících plánuje nasazení řešení více než 80 % komerčních 5G sítí, které podporujeme,“ říká Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a vedoucí sítí ve společnosti Ericsson. 

Julian Bright, hlavní analytik společnosti Ovum / Omdia, říká „Řešení Ericsson Spectrum Sharing by mělo být efektivně využíváno. Poskytovatelé telekomunikačních služeb díky němu mohou rychle implementovat 5G ve svých FDD pásmech bez dodatečných investic a mohou využívat nová i stávající pásma pro vysokorychlostní a vysokokapacitní služby 5G. Dynamické přidělování spektra mezi 4G a 5G je nejefektivnějším způsobem, jak zahájit nasazení 5G.“

Ericsson na vývoji a zdokonalování dynamického sdílení spektra spolupracuje s řadou partnerů, jako je Qualcomm Technologies. Využívá mobilní zařízení poháněná mobilními platformami Qualcomm Snapdragon 865 a 765 se systémy Snapdragon 5G Modem-RF, ale i MediaTek (Dimensity 1000). Spolupracuje i s firmami jako Oppo, Sony, Xiaomi, LG, vivo a WNC (Wistron NeWeb Corp.)