Plzeňský Parkhotel bude opět hostit největší telekomunikační konferenci KKTS 2020

Plzeňský Parkhotel se 24. září tohoto roku stane již poněkolikáté dějištěm největší telekomunikační konference u nás - KKTS 2020. Ti, kteří do západočeské metropole v té době zamíří, se mohou těšit na bohatý vzdělávací i profesní program, na kterém nebude nouze o užitečné a podnětné informace, možnost navázání nových pracovních kontaktů ani o prostor pro odborné debaty.

01.09.2020

Konferenci tradičně zahájí prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu pan Jakub Rejzek, který shrne dění v oblasti telekomunikací v loňském roce, představí program konference a uvede největší výzvy pro domácí operátory v letošním roce. 

Na KKTS 2020 nebudou chybět například zástupci Českého telekomunikačního úřadu, kteří účastníkům představí detaily ohledně aukce kmitočtů v pásmech 700 MHz a 3500 MHz, nově uvolněném pásmu 60 GHz a s tím související vývoj situace a další palčivá témata. Za ČTÚ vystoupí na konferenci například předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková nebo Pavel Šístek. 

Probírat se bude také návrh úřadu na zavedení minimální kvality služeb a s tím související úprava příslušné inzerce o vysokých “ažrychlostech”, kterých ale poskytovatel ve skutečnosti nedokáže nikdy dosáhnout. Pro zájemce o právo v oblasti telekomunikace je přichystána přednáška na téma novelizace zákona o elektronických komunikacích, v plánu je i panelová diskuze zástupců asociací a firem na téma 5G sítí a jejich přínosu pro segment menších lokálních a regionálních operátorů. 

Na konferenci dále vystoupí šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek, který promluví o chystaném Digital Services Act - normě, která má upravit podnikání velkých digitálních platforem jako je Facebook a Google, ale i menších internetových obchodů a služeb.

Součástí konference KKTS 2020 bude nejen řada dalších přednášek, debat a diskuzí, ale také bohatý večerní společenský a kulturní program. 

Zájemci o účast na konferenci se mohou do 22. září registrovat na tomto webu, kde najdou i další podrobnosti, týkající se programu.