Služby pro firmy

Potřeby pro firmy jsou jiné, nežli jsou elektronické potřeby domácnosti. Zní to jako klišé, samozřejmě, taková práce z domova je vlastně také taková firemní přípojka. Jenže kancelář s několika stoly je něco jiného, nežli je přípojka pro sklad napojený na skladové hospodářství a on-line odečty ze serveru umístěného kdesi v jiné části republiky nebo Evropy.

Třeba prodejny s platebními kartami a EET napojením, ERP systémy a požadavkem na přísné zabezpečení komunikace. Firemní linka není sdílená, její kapacita je vyhrazená pouze pro uživatele. Rychlost nahrávání dat, a jejich stahování je naprosto stejná. Přenosová kapacita firmení linky je tedy dostatečná pro zálohování krtických dat na servery v chráněných datových centrech. 

Operátor pro firemní linky zajišťuje transparentnost pro všechny protokoly, aby firma mohla využívat mnoho souběžných VPN linek, a případně do nich další virtuální sítě vnořovat. Jiná firma potřebuje vysoké zabezpečení proti možným bezpečnostním rizikům přicházejícím z Internetu, další požaduje nativní zálohu a připojení z více směrů pro případ výpadku, který může být nepříjemně drahý.

Takové zastavení výroby kvůli překopnutému kabelu kdesi na hlavní silnici může stát desítky či stovky tisíc korun. Každá firma má svoje individuální potřeby, a pouze skutečně profesionální poskytovatel je může splnit.

Nejnovější příspěvky

Dne 16. dubna 2019 proběhne v brněnském hotelu Voroněž odborná konfrence s názvem ISP Municipality, určená zástupcům obcím, členům odpovědných komisí, ale také zástupcům místních akčních skupin, operátorům či poskytovatelům internetového připojení.
Internet ve školách Internet nás provází už snad úplně ve všech sférách života, používá ho drtivá většina společnosti, a tak není divu, že je, ať už ve větší nebo menší míře, využíván i ve školách. Nechme teď ležet otázku, jak moc internetové připojení narušuje pozornost žáků a studentů při vyučování, a podívejme se, jaká všechna využití ve škole nachází. Ze školních zaměstnanců už to není...
Jistě se vám již stalo, že jste se nemohli dostat na nějaký web, případně jste slyšeli o tom, že byly některé webové stránky vyřazeny z provozu takzvaným DDoS útokem. Co to ale DDoS útoky jsou, kdo za nimi většinou stojí a proč jsou prováděny?
Ze zkratek a nejrůznějších technologií pro vysokorychlostní připojení k internetu jde běžnému uživateli hlava kolem. Pojďme si poodkrýt, jak se liší technologie pro připojení k internetu skrze telefonní rozvody a jaké výhody dvojice nejčastějších standardů nabízí?