Hlasové služby

Hlasové služby přes Internet – to je překlad anglického Voice over IP, VOIP. Princip je stejný, jako u dřívější pevné linky. Dostanete číslo a můžete libovolně volat po celém světě. V čem jsou výhody?

Výhody VOIP telefonie jsou především v ceně a v jednoduchosti. Propojovací poplatky za volání do mobilních sítí a do pevné sítě po České republice jsou hodně blízké nákladovým velkoobchodním cenám velkých operátorů. Ještě větší úsporu získáte při zahraničním volání, protože přenosové trasy využívají naprosto běžnou internetovou síť. Kvalita přenosu hlasu je špičková – v dnešních IP sítích není nouze o kapacitu, není důvod šetřit.

Moderní ústředny IP telefonie poskytuje všechny funkce, které znáte z mobilních telefonů. U některých přístrojů se používá i služba videohovorů.

Proč mít VOIP telefon, pokud máte mobilní telefon s paušálním flat tarifem? Hodí se pro volání do zahraničí, jako pevná linka zaručuje soukromí a dodá důvěru obchodním partnerům. V domácnosti pevná linka slouží všem členům rodiny, zůstává na jednom místě.

Nejnovější příspěvky

Začne to nevinným telefonátem, skončit to může až mnohatisícovými dluhy nebo dokonce exekucí. Šmejdi totiž nezmizeli. Naopak. Peníze z vás dnes dostanou ještě snadněji než kdy dříve. A stačí jim k tomu jediná věc – telefon. 
Evropský parlament schválil koncem loňského roku nový telekomunikační balíček, stanovující cenu za zahraniční hovory v rámci Evropské unie. Zmíněná regulace zajišťuje, aby operátoři volání bezdůvodně nezdražovali.
Ze zkratek a nejrůznějších technologií pro vysokorychlostní připojení k internetu jde běžnému uživateli hlava kolem. Pojďme si poodkrýt, jak se liší technologie pro připojení k internetu skrze telefonní rozvody a jaké výhody dvojice nejčastějších standardů nabízí?